Останніми роками зростає інтерес споживачів до конденсаційних котлів
Попит на них збільшується і з боку індивідуальних забудовників та підприємств, на яких гостро стоїть питання енергоефективності та екологічності. Завдяки конструктивним особливостям ці пристрої в порівнянні з типовими конвекційними приладами на 30-35% економніші у витратах палива та викидають на 70% менше шкідливих речовин в атмосферу.
Сьогодні виробники опалювального обладнання пропонують великий вибір конденсаційних котлів, які відрізняються за ціною та заявленими характеристиками. Кожен бренд акцентує увагу на певній перевазі, не роз’яснюючи, наскільки вона значима для кінцевого споживача. Зокрема цей момент стосується теплообмінників.
Який матеріал краще: нержавіюча сталь чи алюмінієвий сплав?
Чого очікуєте ви і ваші клієнти від сучасного котла?
• Високої міцності, як гарантії довговічності.
• Високої теплопередачі для оптимального використання енергоресурсів.
• Високої надійності та безпеки при експлуатації.
• Екологічності.
Одним з ключових моментів в процесі розробки газових конденсаційних котлів є вибір матеріалу, який буде володіти найбільшою кількістю переваг для виготовлення теплообмінника. На думку інженерів-конструкторів з групи компаній Bosch, алюмінієвий сплав володіє найбільш відповідними властивостями для використання в конденсаційних котлах.
Розглянемо їх детальніше
Теплопровідність
Коефіцієнт теплопередачі для алюмінію в 7 разів більший, аніж для нержавіючої сталі. Це означає, що алюміній краще передає тепло. Застосовуючи його, можна зменшити поверхню теплообміну і при цьому передавати контуру опалення ту ж саму потужність.
Легкий сплав
Завдяки низькій щільності алюміній в 3 рази легший від нержавіючої сталі, що дає можливість конструювати легкі і компактні котли. Це дозволяє знизити навантаження на стіни і підлогу і надає більше місця для компонування в котельні.
Алюміній володіє природньою стійкістю до корозії
У нержавіючих сталях міститься великий відсоток хрому. При його окисленні утворюється оксидний шар, дуже тонкий (130 ангстремів) та непроникний, який захищає поверхню від корозії. Алюміній так само реагує на окислювальний вплив, тільки оксид алюмінію формує більш товстий шар, ніж оксид хрому.
Проте легуючого (хімічні елементи, спеціально вводяться в сталь для отримання заданих властивостей) хрому може не вистачати для утворення захисного шару, і тоді нержавіюча сталь піддасться корозії. Це може відбутися з кількох причин: контакт звичайної вуглецевої сталі з нержавіючої (сервісні роботи повинні проводитися тільки інструментом з нержавійки), зміна структури у зварювальному шві, пластична деформація тощо. Жодна з перерахованих причин не може знизити корозійну стійкість алюмінію, так як захисна плівка Al2O3 утворюється з основним елементом сплаву, а не з легуючими домішками. У разі пошкодження вона швидше і легше відновлюється, продовжуючи захищати метал від корозії.
Механічна стійкість при циклічних навантаженнях
Втома металу – це поступове накопичення пошкоджень під дією змінних навантажень у вигляді розширень / стиснень в процесі нагрівання / охолодження, що призводить до зміни властивостей, утворення та розвитку тріщин. Здатність алюмінієвих сплавів сприймати ці повторні і знакозмінні напруги без руйнування дозволяє експлуатувати котел з великими різницями температур між прямою та зворотніми лініями, що особливо важливо при «холодних стартах».
Екологічність
Теплообмінники з алюмінієвих сплавів не містять важких, рідкісноземельних металів (Ni, Ti, Mo, Pb), якими легується нержавіючі сталі. Тому конденсат, що утворюється в алюмінієвому теплообміннику, менш агресивний.
Гідравлічний опір
Через більше водонаповнення алюмінієві теплообмінники мають менший гідравлічний опір. За рахунок цього вони більш гідравлічно стійкі та їх використання не потребує додаткових вимог до обсягу циркулюючого теплоносія, що в свою чергу спрощує підбір циркуляційних насосів.
Особливості експлуатації конденсаційних котлів з алюмінієвими теплообмінниками на прикладі Buderus
Продукція бренду Buderus, що входить до групи Bosch наочно доводить, що конденсаційні котли з алюмінієвими теплообмінниками надійні, мають високу ефективність і надзвичайно прості в обслуговуванні. Вони спростовують поширену оману про складність, непередбачуваність та сервісну дорожнечу подібного обладнання.
Для тривалої експлуатації котла досить дотримуватися кількох простих умов:
1. Заповнюйте систему звичайною водопровідною водою, яка відповідає нормам ДСанПіН та попередньо очищена від механічних домішок.
2. Слідкуйте за герметичністю системи і не допускайте підтікання, щоб не було необхідності частого дозаповнення.
Виконуючи ці прості правила алюмінієвий теплообмінник прослужить Вам весь термін експлуатації котельного обладнання та не завдасть жодних проблем.
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.