Кабмін дозволив встановлювати лічильники тепла в старих будинках

КИЇВ. 10 жовтня. УНН. Кабінет міністрів України сьогодні схвалив постанову “Про затвердження Порядку визначення технічної можливості встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності встановлення приладів ― розподілювачів теплової енергії”. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, передає УНН з посилання на повідомлення прес-служби віце-прем’єра.

За словами Зубка, раніше індивідуальний (поквартирний) облік був доступний лише для мешканців будинків з горизонтальною системою опалення, а мешканці старих будинків, де відсутня технічна можливість встановити індивідуальний лічильник, сплачували за обсяг тепла, яке споживала вся будівля, і за комерційним будинковим вузлом сума ділилась пропорційно площі на всіх, і всі платили однаково.

“Відтепер власники квартир, які встановлять квартирні лічильники (при горизонтальній розводці інженерних мереж у будинку) або прилади-розподілювачі на опалювальні прилади (при вертикальній розводці) зможуть регулювати температуру в своїх помешканнях, заощаджувати тепло і платити виключно за власним лічильником, а не за перевитрати недбалого сусіда. Доплата складе лише за обігрів загальних місць користування та допоміжних приміщень відповідно до площі їхньої квартири. Це загальноєвропейська практика”, — пояснив він.

Віце-прем’єр також зазначив, що для системи обліку за допомогою приладів-розподілювачів необхідно, щоб їх встановили не менше як 50% мешканцями багатоквартирного будинку.

Він додав, що оплата встановлення такої системи здійснюється коштом споживачів — власників квартири.

Як повідомляв УНН, Мінрегіон працює над створенням публічної бази даних про оснащеність будинків лічильниками.

Джерело: УНН

ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ?

Фактично Кабмін дозволив порадіаторний облік тепла для квартир, де неможливо встановити лічильник

Система обліку за допомогою радіаторних лічильників буде тільки в тих будинках, де їх встановить більше 50% мешканців

Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка регулює установлення приладів-розподільників теплової енергії для квартир, де через вертикальну розводку труб неможливе установлення індивідуальних лічильників тепла.

Як повідомили у прес-службі уряду в середу, 10 жовтня, раніше індивідуальний поквартирний облік тепла був доступний тільки для жителів будинків з горизонтальною системою опалення, а мешканці старих будинків з вертикальною розводкою змушені платити за той обсяг, який споживає вся будівля. Дані будинкового лічильника в такому випадку діляться пропорційно площі на всіх.

Лічильники тепла

Провести енергоаудит та встановити засоби обліку – це перше, що необхідно зробити. У сучасних багатоквартирних будинках найбільші фінансові витрати на комунальні послуги припадають якраз на оплату рахунків за опалення. Найбільш вигідне рішення на шляху зменшення одержаних платіжок є установка теплового лічильника. В такому випадку Ви зможете платити за показами лічильника, а не на загальних основах, і самостійно регулювати кількість споживаної теплової енергії, в результаті чого зменшити плату за опалення. Відсутність можливості контролювати своє споживання за допомогою лічильника не дасть Вам можливості оцінити ефект від впровадження інших енергоефективних заходів, а також отримати значну економію фінансових коштів. В Каталог Технологій були включені як квартирні, так і загальнобудинкові теплові лічильники ультразвукового і механічного типів.
Роман
Комментариев нет
Категории:
Новости
Комментарии
Пока нет ни одного отзыва.
Написать комментарий
Все результаты поиска